fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 114 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

منصور شیشه فروش روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: سه فروند بالگرد و افزون بر 600 دستگاه وسیله نقلیه از جمله آمبولانس و سایر خودروهای امدادی در صورت بروز حادثه های احتمالی در تعطیلات نوروزی به مردم خدمات رسانی خواهند کرد.

مدیریت بحران استان اصفهان: 10 هزار نیروی امدادی آماده خدمت به مسافران نوروزی هستند مطلب ویژه

پنج شنبه, 23 اسفند 1397 ساعت 16:22

منصور شیشه فروش روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: سه فروند بالگرد و افزون بر 600 دستگاه وسیله نقلیه از جمله آمبولانس و سایر خودروهای امدادی در صورت بروز حادثه های احتمالی در تعطیلات نوروزی به مردم خدمات رسانی خواهند کرد.
وی این نیروها را شامل پایگاه های امداد و نجات جاده ای، مرکز فوریت های پزشکی، هلال احمر، نیروی انتظامی و راهداری برشمرد و افزود: نیروهای امدادی نسبت به تامین به هنگام آب، برق، گاز و سایر خدمات امدادی در جاده ها به مسافران اقدام می کنند تا مردم سفری امنی در تعطیلات نوروز داشته باشند.
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان راهدارخانه ها، مجتمع های خدماتی، پایگاه های امدادی جاده ای و شهری، ایستگاه های امنیت و سلامت در جاده ها و ورودی شهرها، نصب دوربین های نظارت تصویری و اطلاع رسانی آنلاین وضعیت آب و هوا، راه ها و جاده ها را از دیگر تمهیدات صورت گرفته برای نوروز امسال عنوان کرد.
60 باب بیمارستان، 71 داروخانه، 20 آزمایشگاه بخش خصوصی و 14 کلینک شبانه روزی و 145 پایگاه اورژانس و بخش های تخصصی درمانی استان نیز به مسافران و گردشگران نوروزی خدمت رسانی می کنند.
استان اصفهان با بیش از 22 هزار اثر تاریخی که یک هزار و 850 مورد آن ثبت ملی و هفت اثر آن به نام های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات 'وزوان'، 'مزدآباد' و 'مون' ثبت جهانی شده، در کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

** طرح جامع آموزش همگانی در استان اصفهان اجرا می شود
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان در ادامه شعار سال آینده مدیریت بحران را پیشگیری از حادثه ها عنوان کرد و گفت: چشم انداز در این راستا اجرایی کردن طرح جامع آموزش همگانی برای سال آتی در استان اصفهان می باشد.
وی یادآور شد: افزون بر 2 میلیون نفر از قشرهای کارگری، دانش آموزی، دانشجویی، کسبه و ساکنان شهرها و روستاها امسال آموزش های لازم در زمینه مدیریت بحران را فرا گرفتند زیرا جامعه نیازمند شهروندان و ساکنان تاب آور و محیطی ایمن است.
شیشه فروش مدیریت درست مصرف آب، برق و گاز، پیشگیری از حادثه های رانندگی و پناه گرفتن درست در زمان زمین لرزه را از جمله آموزش های ارائه شده برشمرد.
وی تاکید کرد: باید در برابر بروز حادثه ها تاب آور شویم و استان تاب آور نیازمند انسان های آگاه، آماده و ایمن است که باید با بهبود مهارت ها و کاهش خطر پذیری در برابر حادثه ها با رویکرد آمادگی در برابر سیل، زمین لرزه، توفان حرکت کنیم.
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان هدف از اجرای طرح جامع آموزش همگانی را آگاهی بخشی نسبت به مخاطرات، آموزش راهکارهای مناسب برای کاهش آسیب پذیری، بالا بردن فرهنگ عمومی و کیفیت ساخت و ساز و ترویج اصول پیشگیری در برابر حادثه ها عنوان کرد.
استان اصفهان یکی از نقاط آسیب پذیر کشور از نظر بلایای طبیعی مانند سیل، زمین لرزه، رانش زمین، ریزگردها، خشکسالی، فرونشست و بلایای غیر طبیعی مانند آلودگی هوا است.
از 40 نوع حادثه طبیعی غیر مترقبه شناخته شده در جهان، 31 حادثه در ایران روی می دهد.

خواندن 612 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.