fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 281 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت: طرح های کلان مصوب گردشگری مناطق شرق اصفهان از جمله ' ورزنه ' برای دست کم یکهزار و 250 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی می کند.

طرح های گردشگری شرق اصفهان برای 1250 نفر شغل ایجاد می کند

دوشنبه, 17 دی 1397 ساعت 13:41

فریدون الله یاری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال سه طرح کلان گردشگری با 620 میلیارد ریال برای شرق اصفهان در ورزنه و شهرستان اردستان تصویب شد که با مشارکت بخش خصوصی اجرا و برای 250 نفر بطور مستقیم و حدود یکهزار نفر بطور غیر مستقیم اشتغالزایی می شود.


وی یکی از این طرح ها را مجتمع گردشگری ورزنه به مساحت 99 هکتار و با 500 میلیارد ریال اعتبار اعلام و اضافه کرد: این طرح با مشارکت بخش خصوصی و به سفارش شهرداری ورزنه اجرا خواهد شد.n83151618 72746757
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، طرح دوم را اِکو کمپ گردشگری و اقامتی ورزنه به مساحت سه هکتار ذکر و خاطرنشان کرد: این طرح از سوی دوستداران میراث فرهنگی مطرح شده و اعتبار آن حدود 30 میلیارد ریال است.
الله یاری به اجرای طرح دیگری در شهرستان اردستان اشاره و اضافه کرد : این طرح یک مجتمع گردشگری به مساحت 40 هکتار با اعتبار 90 میلیارد ریال است.
وی با اشاره به ظرفیت های طبیعت گردی، بومگردی و میراث تاریخی و ناملموس در شرق اصفهان بویژه ورزنه، تاکید کرد: این منطقه قابلیت تبدیل شدن به ابیانه دوم کشور در طبیعت کویری را دارد.
الله یاری به بیکار شدن بسیاری از مردم این منطقه بدلیل خشکسالی، جاری نبودن آب در رودخانه زاینده رود و کشت نشدن زمین های کشاورزی اشاره و تصریح کرد: یکی از بهترین راهکارها برای رفع این مشکل، ایجاد مشاغل جایگزین است که فرصت های بسیاری در بخش گردشگری در این زمینه وجود دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به فعالیت بیش از 15 اقامتگاه بومگردی در شرق اصفهان گفت: سه کاروانسرای تاریخی در این منطقه با همکاری بخش خصوصی در دست مرمت است که پیش بینی می شود دهه فجر امسال بهره برداری شوند.
وی با بیان اینکه شرق اصفهان یکی از بزرگترین تپه های شنی کشور را به طول 120 کیلومتر دارد، افزود: از خوراسگان در شرقی ترین نقطه کلانشهر اصفهان گرفته تا تالاب گاوخونی، آثار تاریخی و باستانی بسیاری وجود دارد که بسیاری از آنها مربوط به سده های پنجم و ششم هجری قمری است.
ورزنه، شهری در فاصله 110 کیلومتری شرق مرکز اصفهان با حدود 14 هزار نفر جمعیت در نزدیکی تالاب بین‌المللی گاوخونی قرار دارد.
مردم این منطقه بهمراه شهرها و روستاهای اطرافش از جمله زیار، جرقویه، اژیه و هرند در دهه اخیر بدلیل خشکسالی و فصلی شدن رودخانه زاینده رود، با مشکلات بسیاری از جمله بیکاری مواجه شدند.
از طرفی این منطقه از جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی بسیاری مانند کویر، تپه های شنی، کوه آتشفشان، تالاب و شماری از اماکن تاریخی، برخوردارست که مسوولان و بخش خصوصی در صدد تعریف و اجرای طرح های جدید گردشگری بمنظور ایجاد شغل جایگزین و رفع مشکلات اجتماعی و معیشتی مردم آن هستند.
شهرستان اردستان نیز با حدود 42 هزار نفر جمعیت در 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

خواندن 480 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.