fajr 1400 01

انتخابات 1400

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 237 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مدیر شبکه بهداشت و درمان بویین میاندشت گفت: طرح جدید آموزش های حین ازدواج با رویکرد برون بخشی هفته جاری در این شهرستان اجرایی می شود.

طرح جدید آموزش های حین ازدواج در بوئین میاندشت اجرا می شود

دوشنبه, 17 دی 1397 ساعت 14:08

رضا کیخایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس دستورالعمل جدید، آموزش حقوق زوجین توسط کارشناس حقوق دادگستری، آموزش اخلاق واحکام توسط سازمان تبلیغات اسلامی، روانشناسی خانواده توسط کارشناس بهزیستی و آموزش بهداشت و سلامت از سوی کارشناسان بهداشت از محورهای این طرح است.


به گفته مرکز مشاوره حین ازدواج و انجام آزمایش های قبل از ازدواج از مهرماه سال 1394 تا اکنون در این شهرستان دائر است که در آن خدماتی مانند انجام آزمایش های لازم، برگزاری کلاس آموزش بهداشت و سلامت و اخذ تأیید نهایی در بازه زمانی یک روزه ارائه می شود.n83161578 72763616
کیخایی اضافه کرد: در سال 1395 تعداد 107 زوج، در سال 1396 تعداد 124 زوج و تا پایان آذر ماه امسال تعداد 79 زوج به این مرکز مراجعه کرده اند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بویین میاندشت نبود شناخت کافی زوج ها نسبت به هم (از لحاظ روانشناختی)، فقدان ظرفیت روانی برای تحمل مشکلات، ضعف مدیریت خشم، کمرنگ بودن باورهای مذهبی و گسترش بی بند و باری ها، و ناکافی بودن آموزش های پیش از ازدواج را از عمده علت طلاق به خصوص در پنج سال اول زندگی مشترک برشمرد.
وی ادامه داد : عدم مهارت کافی در مورد مسایل مرتبط با ازدواج، اطلاعات ناکافی، ملاک ها و باورهای نادرست اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، ترس از عدم موفقیت در ازدواج از شایع ترین عواملی هستند که ممکن است زندگی زوجین را دچار مشکل عدیده ای کند.
کیخایی آموزش های پیش از ازدواج را از اولویت های اساسی در برنامه ریزی های پیشگیری از نابهنجاری های فردی و خانوادگی،کاهش میزان طلاق و افزایش میزان رضایتمندی از زندگی مشترک دانست.
وی با بیان اینکه ارائه و فراگیری آموزش های جامع و کاربردی قبل از ازدواج، ضرورتی اجتناب ناپذیر است، افزود: پدیده طلاق اکنون به یک معضل اجتماعی در کشور تبدیل شده است.
به گفته وی میزان طلاق در سال 1396 به بالاترین حد ممکن در کشور رسید به طوری که از هر هفت ازدواج 2 مورد آن به طلاق منجر شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان بوئین میاندشت افزود: افزایش آمار طلاق در چند سال اخیر به یک هشدار جدی تبدیل شده و همین موضوع مسوولان و سیاستگذاران را بر آن داشت که برای کاهش آمار طلاق راه حل های جدیدی را اتخاذ کنند.
به گفته وی در همین راستا شورای عالی انقلاب فرهنگی ارگان هایی همچون بهزیستی، دادگستری و تبلیغات اسلامی را ملزم به مشارکت در امر آموزش زوج ها نموده است.
بر اساس ماده 102 قانون برنامه ششم توسعه دولت موظف است براساس سیاست‌های کلی جمعیت و خانواده و سند جمعیت مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی با همکاری نهادهای ذیربط به منظور تقویت و تحکیم جامعه‌ای خانواده ‌محور و تعالی خانواده و کارکردهای اصلی آن با رعایت شاخص های الگو و سبک زندگی اسلامی- ایرانی با ایجاد سازوکارها و تامین اعتبارات لازم در قالب بودجه سنواتی اقداماتی را به‌عمل آورد.
شهرستان بوئین میاندشت در فاصله 160 کیلومتری غرب استان اصفهان همجوار با رشته کوه های زاگرس مرکزی قرار دارد.
این منطقه از شمال به شهرستان خوانسار، از جنوب به شهرستان فریدونشهر ، از طرف شرق به شهرستان فریدن و از غرب به شهرستان الیگودرز از توابع استان لرستان منتهی می شود.
بوئین میاندشت دارای حدود 30 هزار نفر جمعیت است که بیش از 57 درصد آن در روستاها سکونت دارند.

خواندن 506 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.