fajr 98 1

خبرهای کوتاه

خبرهای کوتاه (18)

روز پنجشنبه مورخ سوم مرداد ٩٨ جلسه ای با حضور خیرین مدرسه ساز که تمایل به حضور در هیأت امنای مجمع خیرین داشتند وآقای مهندس جعفر پور معاونت نوسازی استان اصفهان بعنوان ناظر تغییرات در اساسنامه مجمع خیرین مجمع خیرین مدرسه ساز وافزایش تعداد هیئت امنا ،انتخاب هیئت مدیره جدید تشکیل گردید.

در این جلسه قبل از تصمیم گیری ،آقای محمد کتابچی مدیر عامل مجمع گزارش مالی وعملکرد مجمع را در ده سال اخیر ارائه دادند .

     این مراسم که در دهه اول محرم وبا حضورشخصیتهای نخبه شهر اعم از سیاسی اجتماعی , فرهنگیان, پزشگان , اصناف وبازاریان ودیگر قشرهای مختلف مردم علاقمند برگزار شد , شرکت کنندگان ضمن بهره گیری از فیوضات معنوی دعاها وزیارات وارده ازسخنان ارزشمند استاد عباس احتشام استفاده کردند .

در این مراسم همچنین مداحان اهلبیت س درفضائی آکنده ازحزن واندوه در سوک سالار شهیدان حسین ابن علی ع ویاران پاکباخته اش ومصائبی که به خاندان مطهرش وارد شده است به نوحه خوانی وسینه زنی پرداختند .

ویژه برنامه دعای پرفیض عرفه ونمازبا شکوه عیدقربان درکاشان برگزار شد وقشرهای مختلف مردم با حضور دراین مراسم یاد وخاطره این ایام الله را گرامی داشتند .

به همین مناسبت مراسمی در مهدیه این شهر برگزار شد,مدیرعامل مهدیه کاشان گفت:حدود 20سال است که مراسم دعای عرفه ونیز برگزاری نمازعید قربان در این مکان مقدس برگزار می شود وامسال توانستیم با کمک مردم وافراد خیر افزون بر40 گوسفند ذبح وگوشت آن درآئین جشنی که در مهدیه این شهر برگزار شد, بین نیازمندان تحت پوشش ودیگرافراد جامعه به مقدار حدود 700گرم توزیع شود .                                                  فیلم عکس وصدا دارد

                                                                        

دراین مراسم پس ازقرائت زیارت پرفیض عاشوراودعای ندبه توسط روشندل مداح کجوئیان که درجوی آکنده از معنویت برگزار شد, حجت الاسلام باغستانی در سخنانی با اشاره به فضائل ماه رجب و تبریک میلاد با سعادت امام محمد باقرع گفت : این حدیث قدسی است که اگر مطیع ومجالست با خدا باشید اونیز همراهمان خواهد شد, واگر خواستید افکارتان نورانی شود,قرائت دعای افتتاح فراموش نشود .

وی همچنین از علم واخلاق به عنوان یکی از ویژگیهای یک مسلمان مومن نام برد وبا ذکرحدیثی که علامت مومن است افزود: دلت را ازکینه دیگران پاک کن , کسی که قطع رحم کرده توصله رحم کن, اگر نادانی حرف ناجوری زد تحمل کن .

درپایان این مراسم حاج اکبرجلوداریان مدیرمهدیه با اشاره به پایان سال وضرورت رسیدگی به افراد نیازمند ابراز امیدواری کرد که با اهدای کمکهای مردمی شادی را به این خانواده های بی پناه باز گردانند .

ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مصوبه کمیسیون تلفیق برای تعیین تکلیف افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۸ گفت: کمیسیون تلفیق مصوب کرد به حقوق همه کارکنان دولت حداقل ۵۰۰ هزار تومان اضافه شود.

این نماینده مجلس گفت: این رقم حدود ۱۰ درصد از ۲۰ درصدی است که دولت قصد داشت حقوق کارکنان را در سال ۹۸ اضافه کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: برای مابقی این رقم نیز مقرر شد حقوق کارکنان دولت به صورت پلکانی افزایش یابد. به عبارت دیگر افرادی که حقوق کمتری دارند درصد بیشتری به دستمزدشان اضافه شود و افرادی که حقوق بالاتری دارند درصد کمتری به حقوقشان اضافه شود.

وی این مصوبه را در راستای عدالت و کاهش خط فقر خواند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ولید معلم وزیر خارجه سوریه بعدازظهر امروز – چهارشنبه – تلفنی گفت وگو کردند.به گزارش ایمنا به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در این گفت وگو طرفین درباره آخرین تحولات روابط راهبردی دوجانبه و دیگر مسائل مورد علاقه تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سرتیپ پاسدار محمدرضا نقدی شامگاه دوشنبه در مراسم یادبود شهدای مدافع حریم انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهدای حریم انقلاب طعم شیرین آزادی، استقلال و حاکمیت اسلام را نچشیدند و همه را تقدیم ما کردند. شهدایی که با اخلاص جوانی خود را وقف حاکمیت دین خدا، اشرار، امنیت و نظام اسلامی کردند‌.

وی با بیان اینکه سازمان‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس و نوکرهای آنان در منطقه هستند که دغدغه پول، اسلحه، مواد اولیه و اطلاعات ندارند، افزود: مقابله با عملیات تروریستی متصل به سازمان جاسوسی آمریکا و صهیونیست کار سختی است که جوانان مدافع وطن انجام می‌دهند.