سردار سلیمانی

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 152 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آئین نکوداشت آیت الله حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانی، با حضور آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه وامام جمعه کاشان ، روحانیون، طلاب، اساتید حوزه ودانشگاه و قشرهای مختلف مردم منطقه کاشان درمسجد الحسین ع میرنشانه کاشان باشکوه فراوان برگزار شد .

نکوداشت آیت الله حاج شیخ آقا نجفی کاشانی ره

شنبه, 19 مرداد 1398 ساعت 14:41

در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ومدیحه سرائی ابتدا آیت الله عرب از اساتید حوزه علمیه کاشان به شخصیت والای این عالم بزرگوار اشاره کرد و بربهره گیری هرچه بیشتر از آثار گرانسنک این فقیه قرانی   که بر تلازم عینی عملی کتاب وعترت که برپایه هدایت وضلالت دربعثت رسول گرامی اسلامی ص عنوان شده است تاکید کرد .

خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان هم به نقل ازحجت الاسلام جواد بهشتی استاد حوزه و دانشگاه گفت: علامه آیت الله حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانی از راه تفسیر قرآن مجید و تبیین حقایق و معارف الهی با تزکیه نفوس و تهذیب اخلاق و احیای ارزشهای اصیل اسلامی ، به تعلیم و گسترش معارف اسلامی و همواره تا پایان عمر به نشر سنن و حقوق و اخلاق الهی و گسترش فرهنگ اسلامی پرداخت.

وی افزود: علامه آیت الله حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانی(ره) در سال 1361 قمری برای تحصیل علوم دینی به نجف اشرف رفت و با کسب فیض از محضر عالمان و فقیهان بزرگ دوره سطح و خارج را به مدت 10 سال گذراند و به درجه اجتهاد رسید .

دربخش زندگینامه این عالم فرزانه آورده است حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانی(ره) پس از آن که مکاسب و کفایه را نزد آیت الله آقا میرزا حسن یزدی به پایان رساند ، واز محضر اساتیدی همچون آیت الله العظمی حکیم و مرحوم آیت الله العظمی سید عبدالهادی شیرازی کسب فیض کرد .

این ستاره فروزان آسمان علم و تقوا ، پس از سال ها تدریس ، تبلیغ و تفسیر و امر به معروف و نهی از منکر و و قلم زدن در راه بیان حقایق و معارف اسلامی سرانجام در عصر روز پنجشنبه 23 مردادماه 1365 شمسی دار فانی را وداع گفت .

خبرگزاری بسیج وحوزه هم به نقل از دکتر محمدعلی مهدوی استاد حوزه ودانشگاه  ، درخصوص شخصیت والای این عالم فرزانه به تفاوت های جامعه خدایی و پیامبرپسند با جوامع کج اندیش اشاره کرد و گفت: عالمان دینی در تمام دوران ها شجاعانه در برابر شبیخون فرهنگی دشمن ایستاده اند .

وی با بیان اینکه آیت الله آقا نجفی کاشانی(ره) از جمله عالمانی بودند که در آگاه سازی جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نبودند، اظهار کرد: اگر کسی یک نفر را آگاه کند مانند این است که جهانی را زنده کرده است .

این پژوهشگر قرانی با ابراز تاسف از گمنام ماندن آیت الله حاج شیخ علی نجفی کاشانی، افزود: این عالم بزرگوار با عمل صالح خود انسان های زیادی را در برابر جاهلیت و ظلم ستمگران آگاه و بیدار کرد و در زمانی که به قرآن اهمیت داده نمی شد، تفسیرهای پرمتحوایی را در اختیار جامعه قرار داد .   وی در بخش دیگری از سخنانش اخلاص در عمل و فروتنی و تواضع را از دیگر ویژگی های آیت الله نجفی کاشانی برشمرد و افزود: خدایی اندیشیدن، خدایی گفتن و خدایی عمل کردن از دیگر خصایص ایشان بود .

این استاد اخلاق ، با تاکید بر لزوم جمع آوری و چاپ آثار ارزشمندآیت الله نجفی کاشانی، گفت: یادداشت های پراکنده و ترجمه و تفسیر قرآن این عالم بزرگ، با ویرایشی دقیق تر، چاپ و در اختیار مردم قرار گیرد .

در پایان این که توام باپخش کلیپی از زندگینامه آیت الله نجفی وبود یاد وخاطره فرزند شهیدش مهدی که در عملیات بیت المقدس مجروح وبعد از یک هفته به شهادت رسید دکتر نجفی در سخنانی با بیان خاطراتی ازنحوه برخورد پدر با فرزندانش اقداماتی که برای ماندگار شدن آثار این فقیه قرانی را تشریح کرد .

آئین نکودداشت استاد اخلاق ومفسر قرآن آیت الله حاج شیخ علی آقا نجفی کاشانی تحت عنوان آفتاب پنهان همزمان با 18 مرداد 98 مصادف با سی وسومین سالگشت هجرت این معلم اخلاق , با همکاری موسسه احیای فرهنگ کاشان , گروه علوم قرآن وحدیث دانشگاه کاشان , هیان امنای مسجدالحسین ع میرنشانه , کانون فرهنگی هنری امام حسین ع میرنشانه ودفتر تنظیم ونشرآثار مرحوم آیت الله حاج شیخ علی آقانجفی کاشانی برگزار شد .                                    

خواندن 251 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.