fajr 98 1

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 53 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم
اخبارعلمی, تولیدی,صنعتی

اخبارعلمی, تولیدی,صنعتی (12)

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «لوی الخطیب» وزیر برق عراق در تازه‌ترین سخنرانی خود در مورد واردات برق از ایران گفت: ما به تلاش برای تولید برق و خوکفایی در این زمینه ادامه میدهیم اما در حال حاضر این امر ممکن نیست و ظرفیت‌های ما پاسخگوی نیاز های ما در زمینه تولید بر ق نیست. بنابراین تا سه الی چهار سال دیگر به واردات برق از ایران ادامه می‌دهیم. 

وی هم چنین در مورد فشار های آمریکا برای مقابله با واردات برق از ایران گفت: ما با همه کشورها روابط متعادلی داریم و همه باید به آن احترام بگذارند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس: ‌ماهرترین مهندسان و پزشکان جهان را ‌در ایران داریم

         سید‌جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو‌‌ با خبرنگار‌ تسنیم در کاشان به مناسبت 40 سالگی انقلاب اظهار داشت: قرار گرفتن انقلاب اسلامی ایران در آستانه 40 سالگی اتفاق فوق‌العاده مهمی در تاریخ است به همین دلیل از حساسیت خاصی برخوردار بوده ‌و دشمنان انقلاب از چند‌ ماه در تلاشند تا این اتفاق باشکوه به وقوع نپیوندد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول 40 سال گفت: در دوران قبل از انقلاب در شاخصه‌های سیاسی، نظامی، فرهنگی، علمی و بهداشتی هیچ رشدی نداشتیم و هیچ متخصصی  در داخل کشور رشد و تربیت نمی‌شد، اما اکنون در همه شاخه‌ها متخصص داریم و هیچ رشته‌ای در کشور وجود ندارد که تا مقطع دکتری نداشته باشد‌.

ساداتی‌نژاد در ادامه افزود: در دوران قبل از انقلاب ما در رشته‌های پزشکی، علمی و دفاعی کشوری مصرف‌کننده بودیم اما اکنون به کشوری تولید‌کننده‌‌ تبدیل شده‌ایم که از کشور‌های دیگر برای درمان به ایران می آیند و اکنون بهترین و ماهرترین مهندسان و پزشکان از ایران هستند.

ساداتی‌نژاد در پاسخ به افرادی که دوران انقلاب اسلامی را با دوره پهلوی و پیشرفت کشورهای غربی مقایسه می‌کنند و بر این ادعا هستند که نظام جمهوری اسلامی دستاوردی نداشته است، تاکید کرد: در حوزه داخلی بی‌توجهی به ظرفیت‌ها‌ی بومی، تک محصولی کردن کشور، کودتا و سرنگونی نظام و ترور نخبگان شرایطی بود که به ما ارث رسیده بود و جنگ تحمیلی که سبب از دست دادن منابع انسانی و سرمایه‌های این کشور شد و همچنین تحریم‌ها که به کشور تحمیل شد از موانع خارجی است که ما سد همه موانع را شکسته و در این چهل سال کشور را به  قدرت منطقه‌ایی تبدیل کردیم.

 ساداتی‌نژاد با اشاره به قدرت منطقه‌ای  ایران تاکید کرد: ترامپ  با ادعا بر اینکه جمهوری اسلامی را با تحریم‌های موقت و کوتاه مدت فرو می‌پاشد تا به حال نتوانسته  به آرزوی خود برسد و نمی‌رسد لذا نهضت روشنگری در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی ضرورت دارد و باید در حوزه اقتصاد تدابیر اساسی اتخاذ شود و با اطلاع‌رسانی فضای جنگی اقتصادی را برای مردم تبیین کنیم.

     رئیس دانشگاه کاشان،  جامعه محوری  و کارآفرینی  را یکی از سیاست های مهم این دانشگاه عنوان کرد وگفت: دانشگاه باید برای مردم رفاه و نشاط ایجاد کند و آسیب های اجتماعی را شناسایی و اتاق فکر جامعه و شهر باشد.

   

دکتر عباس زراعت در نشست تخصصی رویداد کارآفرینی و فناوری شهر خوب، ارتقاء سواد عمومی جامعه را از یکی از مهمترین و محوری ترین موارد برای رشد و توسعه عنوان کرد و افزود: خانواده ها نقش بسزایی در توسعه جامعه دارند و از این رو بانوان خانه دار باید سطح سواد و آگاهی خود را در تربیت فرزندان ارتقاء بخشند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه کاشان مدت هاست مرکزی را برای آموزش مادران تشکیل داده است تا سواد تربیتی را به آنان آموزش دهد اما استقبال مناسبی صورت نگرفته است، خاطر نشان کرد: از این  رو، رسالت دانشگاه در آموزش تخصصی و پژوهش خلاصه نمی شود بلکه در زمینه آموزش عمومی نیز مسوولیت دارد و ابتدا باید اساتید و دانشجویان آموزش داده شده و سپس مردم آموزش ببینند.

وی سواد عاطفی، ارتباطی، مالی، رسانه ای، تربیتی، رایانه ای، فرهنگی و سواد سیاسی را از دیگر موارد سواد در جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: سواد فرهنگی و اجتماعی از مواردی است که همه آحاد جامعه اعم از استاد دانشگاه، کشاورز، کارگر و نیروهای خدماتی شهرداری و مدیران شهری و مادران وپدران باید از آن برخودار  باشند.

رئیس دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: اگر سواد فرهنگی داشته باشیم با هم درگیر نمی شویم و در صدد مجادله و از صحنه درکردن رقیب نیستیم بلکه با هم گفتگوی منطقی می کنیم.گفتگوی منطقی یعنی داد و ستد دانش که طرفین در پایان گفتگو احساس کنند از یکدیگر سود برده اند .مهم ترین نقصی که در جامعه کنونی وجود دارد و مانع توسعه کشور می باشد، عدم توانایی در گفتگوست .ممکن است دانش زیادی داشته باشیم اما نتوانیم با یکدیگر تبادل کنیم که اشکال بزرگی است.

دکتر زراعت نقش دانشگاه ها را در ارتقاء سواد اجتماعی دانشجویان حایز اهمیت دانست و افزود: دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور باید از سطح سواد اجتماعی برخوردار باشند تا بتوانند به خوبی در جامعه نقش ایفا کنند و تاثیر گذار باشند.سواد سیاسی اختصاص به قشر خاصی ندارد و هر کسی حتی رییس جمهور مملکت نیاز به این سواد دارد .متاسفانه غالب مردم و مسوولان ما در این زمینه مشکل دارند زیرا سواد عمومی باید در خانواده و مدرسه به مردم آموزش داده شود که این امر اتفاق نمی افتد.مسوول اصلی این موضوع آموزش و پرورش است که الان هم در جلسه حضور ندارند.دانشگاه کاشان در این راستا دبیرخانه ای تشکیل داده است تا کمک لازم را بنماید.

رئیس دانشگاه کاشان سواد سیاسی را از مهمترین سوادها عنوان کرد و گفت: افزایش سطح سواد سیاسی در زمان انتخابات برای تعین سرنوشت آینده کشور بسیار ضروری است زیرا مدیران عالی کشور توسط مردم انتخاب می شوند و اگر مردم با سواد سیاسی در انتخابات شرکت کنند حاکمان خوبی برای اداره جامعه انتخاب خواهند شد.

نخستین رویداد کارآفرینی و فناوری شهر خوب با هدف حل چالش‌های مدیریت شهری در محورهای آب، حمل‌ونقل و ترافیک، پسماند، انرژی و محیط‌ زیست، بهداشت و سلامت، گردشگری و صنایع و کسب‌وکارهای بومی و با همکاری ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی از هشتم تا دهم اسفند ماه سال جاری در دانشگاه کاشان برگزار خواهد شد.

 

کلید واژه ها: رویداد کارآفرینی و فناوری شهر خوبدانشگاه کاشانستاد توسعه دانشگاه کاشان

دکتر عباسعلی اکبرزاده : دیدگاه و برنامه معاونت علمي  پيشرفت و تعالي دانشگاه بر پايه همكاري و تعامل با تمامي معاونت ها و اعضاي هيات علمي دانشگاه مي باشد

       

به گزارش آنا از کاشان : مراسم تودیع و معارفه معاون علمی و فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي کاشان امروز با حضور هيات رئيسه ، اعضاي هيات علمي و كارمندان دانشگاه در سالن انديشه برگزار شد. در اين مراسم ، دكتر حسين زينلي رياست دانشگاه با بيان اينكه فلسفه جايگاه و رياست ها در تمامي زمان ها و مكان ها خصوصا دانشگاه ، خدمت به مردم و جامعه مي باشد و بايد شكرگزار خداوند باشيم كه در نظام اسلامي بار مسئوليت و هدايت مجموعه ي انساني و نسل جوان و آينده ساز كشور بر عهده ي ما گذاشته شده و انشاء الله كه بتوانيم با توكل و مشورت اين وظيفه و امانت الهي را به بهترين حالت ممكن انجام دهيم

در ادامه دکتر عباسعلی اکیرزاده مرشدي معاونت علمي  ضمن تشكر از زحمات و فعاليت هاي دكتر حسين خوشدل در اين معاونت اظهار داشت ، : ديدگاه و برنامه معاونت آموزشي پيشرفت و تعالي دانشگاه بر پايه همكاري وهماهنگي با تمامي معاونت ها و اعضاي هيات علمي دانشگاه مي باشد و اميدواريم بتوانيم با تعامل و همكاري بهتر و بيشتر بدون دغدغه فعاليت و وظايف اين معاونت را انجام دهيم

عضو هیات علمی واحد کاشان خاطر نشان نمود : اولويت اصلي در معاونت آموزشي ، کيفيت و فعاليت هاي پژوهشي است كه بتواند براي كشور و نظام اسلامي كاربردي و رفع مشكل نمايد. وي گفت : بايد بتوانيم دانشگاه  آزاد اسلامي كاشان را از نظر علمي و پژوهشي و فرهنگي به نقطه ا ي برسانيم كه انتخاب اول جوانان براي ادامه تحصيل در مراكز آموزشي  و تحصيلات تكميلي باشد

دکتر حسین خوشدل معاون سابق علمی  نيز با ارئه گزارشي از فعاليت هاي انجام گرفته در اين معاونت ، نظم و انظباط ، ارتباط با صنعت  ، کيفيت آموزشي و افزايش رشته ها را از هدف هايي دانست كه در مدت مسئوليت خود پيگيري و توانسته به اين اهداف دست يابد

مدیر واحد نوآوری و توسعه شرکت هامون نایزه با اشاره به هزینه 500 میلیارد ریالی راه اندازی این خط تولید گفت: واحد ریخته گری جدید نسبت به روش های پیشین با قیمت کمتر و دقت مناسب تر تولید می کند و مشکلات روش های معمول کاهش می یابد.
      

رضا اردکانیان وزیر نیرو ضمن عرض تبریک به مناسبت ۴۰ سالگی پیروز انقلاب اسلامی گفت: در چهل سال قبل جمعیت کشور بالغ بر ۳۶ میلیون بود و تمامی نیروگاه ها که اندکی بیش از هفت هزار مگاوات ظرفیت داشتند توسط خارجی ها ساخته شده بود.


نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی 40 درصد صنعت فرش ماشینی در کاشان گفت: تامین مواد اولیه برای صنایع نساجی و فرش ماشینی در منطقه کاشان خارج از سیکل بورس در حال انجام است.

گزارش ایرنا از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان حاکی است، فاطمه سلیمانیان روز شنبه در این زمینه گفت: این کاشی تاریخی بخشی از کاشی کاری های بنای اصل ورودی بقعه تاریخی امامزاده حسن بن موسی (ع)- میرنشانه است که در جریان دزدی، دچار آسیب شده بود.

در این مجال نگاهی داریم به نکات جالب درباره این سریال تاریخی:

این همایش که با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری واداره صنعت ومعدن وتجارت کاشان برگزار شد پس از برگزاری میزگردی از کارآفرینان نمونه کاشانی  وتقدیر از این عزیزان , مهندس محسن مقصودی مجری وکارشناس برنامه ثریا با انتقاد ازمذاکرات هسته ای , محمد حسین مهدویان شاعر وطنز پرداز کشورمان چندین قطعه از سروده های خود را قرائت کرد , آنگاه دکتر حجت الله عبدالملکی اقتصاد دادن ونظریه پرداز اقتصاد مقاومتی در خصوص اهدافی که باید برای رسیدن به این اقتصاد پیگر شدمطالبی بیان داشت .
در این همایش که حدود سه ساعت به طول کشید وبیش از یکصد نفر ازعلاقمندان وشاخصهای اصولگرائی شهرمان حضور داشتند دکتر عبدالملکی با اشاره به اینکه اختلاف جمهوری اسلامی با آمریکا دودیدگاه تمدنی است وهیچگاه با هم کنار نخواهد آمد گفت:مذاکره راه حلی برای برون رفت ازمشکلات اقتصادی نخواهد بود . وی افزود: 20  درصد تحریمها خارجی است و80 در صد آن مربوط به خود تحریمی خودمان است که از داخل آن فساد , سیاسی کاری وبی کفایتی مسئولان رقم می زند .
وی از تحریم تولید کننده علیه مردم , تحریم مردم علیه تولید کننده, تحریم بانک علیه تولید کننده, تحریم دولت علیه تولید کننده , تحریم مدیران علیه مردم, تحیریم والدین علیه فرزندان, تحریم جریانهای سیاسی علیه مردم, وتحریم مترفین علیه مردم به عنوان موانعی  که می تواند به اقتصاد مقاومتی ضربه بزند نام برد  .