مراسم پر شور تشییع پیکر شهدای پاسدار مدافع وطن

تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 255 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم
تشکلهای مذهبی وآئین یادبود

تشکلهای مذهبی وآئین یادبود (10)

    در این مراسم که پس از مدیحه سرائی مداحان اهلبیت س حجت الاسلام محمد حسین صابری اراکی در سخنانی با ذکر این مطلب که ادب و تواضع و اخلاق و مردمداری از ویژگی‌های حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد مدنی بود گفت: حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد مدنی تربیت شده بیت مرجع تقلید و نویسنده و مؤلف و محقق برجسته جهان تشییع مرحوم آیت الله مدنی کاشانی (ره) بود.

وی گفت:این فقید سعید بعد از رحلت پدر بزرگوار خود سکان دار تعلیمات دینی و قرآن نسل نوجوان و جوان در مدرسه علمیه آیت الله مدنی کاشان شد.

این خطیب توانا زندگی زاهدانه را یکی از مهمترین ویژگی‌های حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد مدنی دانست و افزود: این عالم بزرگوار طی زندگی پر خیر و برکت خود هیچگاه به دنبال مال و ثروت نبود و همه تلاش او برای احداث و بهره برداری از دو پروژه مدرسه علمیه جدید و مرکز مطالعات اسلامی آیت الله مدنی در جوار پارک آیت الله مدنی بود.

استاد حوزه علمیه قم یادآورشد: مبارزات انقلابی طلاب و روحانیان مدرسه علمیه آیت الله مدنی کاشان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در قالب نمایش و تئاتر از ورودی پله‌های مسجد و مدرسه علمیه آیت الله مدنی کاشانی در بازار میانچال کاشان آغاز شد و در سال‌های مبارزه با طاغوت تا پیروزی انقلاب اسلامی نقس تعیین کننده‌ای در تظاهرات ضد شاه در کاشان داشت.

وی حضور همه اقشارمردم کاشان، گروه‌های سیاسی مختلف، سلایق گوناگون، زن و مرد، پیر و جوان، علما و طلاب و تجار و کسبه و بازاریان هیئات مذهبی، مدیران و مسؤولان در مراسم تشییع و تدفین و ترحیم حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد مدنی نشانه مردمداری ایشان و یکی از مراسم‌های کم نظیر و بی نظیردر این شهرستان بود.

حجت الاسلام صابری اراکی همچنین حضور حماسی و دشمن شکن امروز مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن در گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را قابل تقدیر و تجلیل دانست و اظهار داشت: مردم وفادار ایران اسلامی امروز با حضور همگانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن بهترین و عالی‌ترین نمره را انقلاب اسلامی ایران دادند.

وی افزود: عشق مردم به اسلام و نظام و ولایت حماسه حضور مردم را در راهپیمایی ۲۲ بهمن رقم زد و با حضور خود در رفراندوم راهپیمایی ۲۲ بهمن بالاترین رای را به نظام و ولایت دادند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه برای انقلاب اسلامی خیلی‌ها زخمت کشیده اند تا توانسته اند انقلاب اسلامی را به چهل سالگی برسانند، اظهار داشت: بیت آیت الله مدنی کاشانی یکی از آن‌هایی است که تلاش زیادی کرده تا انقلاب اسلامی به پیروزی و به چهل سالگی برسد که باید قدرشناس همه بود.

لازم به ذکر است، حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد مدنی کاشانی فرزند ارشد مرجع تقلید مرحوم آیت الله مدنی کاشانی (ره) و مدیر حوزه علیمه آیت الله مدنی کاشان شنبه ۲۰ بهمن عصر روز شهادت فاطمه زهرا (س) در حال بازگشت از مجلس ترحیمی در روستای اسحاق آباد در جاده بزرک به کاشان در سانحه رانندگی دعوت حق را لبیک گفت وبه جوار حق پیوست .

در این مراسم که با مدیحه سرائی مداحان اهلبیت س برگزار می شود حجج الاسلام سید علی حیدری وسید حسین حسینی قمی سخنرانی می کنند.

    

در سومین شب این مراسم که با حضور قشرهای مختلف مردم علاقمند برگزار شد حجت الاسلام سید علی حیدری در سخنانی با گرامیداشت این ایام حزن واندوه گفت:انسانهای موفق کسانی اند که بتوانند نقش خود را در این دنیا بشناسند وبرای رسیدن به هدف خود تلاش کنند.

وی به سوابق کسانیکه با ولایت امیرالمومنین ع سر ستیز داشته اند اشاره کرد وافزود : قبلادر تاریخ خوانده بودیم که حجاج ودیگران چگونه علاقمندان به اهلبیت س را با شکنجه وروشهای غیر انسانی به شهادت می رساند واز آن لذت هم می بردند ولی امروز دیدیم گروههای تکفیری داعش چگونه به جان ونوامیس شیعیان در سوریه وعراق افتادند ودر این راستا جوانان ما تحت عنوان مدافعان حرم با حضوردرمناطق جنگی از حریم ولایت دفاع کردند .

بگفته وی : متاسفانه افرادی هم پیدا شدند که برای داعش وصدامیان دعا کردند که فکر می کنم اگر این افراد ازعقل درستی می داشتند اینگونه فکر نمی کردند .

سید علی حیدری همچنین با انتقاد ازافرادی که با نفوذ خود ازبیت الامال سوء استفاده می کنند واقتصاد مملکت را به چالش می کشند ویا ازمملکت فرار می کنند ابراز امیدواری کرد که با تاسی به سیره اهلبیت س مسائل ومشکلات اقتصادی مملکت مرتفع شود .

درپایان این مراسم مداحان اهلبیت س با ذکر مصائب فاطمه زهراس عشق وارادت خود را نسبت به خاندان رسالت ابراز داشتند .

      سردار حاج حسین کاجی از فرماندهان وراویان دفاع مقدس در یادواره شهدای کارگر کاشان که در کانون فرهنگی تربیتی الزهرا (س) کاشان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۴ هزار شهید جامعه کارگری کشور، گفت: عنایت اهل بیت (ع) و شهدا امروز شامل حال ملت ایران است و با وجود همه مشکلات همچنان پشتیبان انقلاب خود هستند.
   

وی با اشاره به قرار گرفتن انقلاب اسلامی ایران در چهل سالگی خود گفت: انقلاب اسلامی ایران در چهل سالگی شاهد پیشرفت‌های فراوانی در همه بخش‌ها است به طوریکه همین پیشرفت‌ها سبب خشم دشمن وافزایش دشمنی‌های دشمنان اسلام و نظام و انقلاب اسلامی شده است.
سردارکاجی ادامه داد: انقلاب اسلامی از راهیان جبهه به راهیان نور و از راهیان نور به راهیان کربلا در دهه ۹۰ رسید و امروز پرچم جمهوی اسلامی ایران و تصاویر امام خمینی (ره) و رهبر معظم در مرز سوریه و اسرائیل نصب شده است و سرود شهیدان خدایی کجایید توسط دانشجویان نخبه ایران در مرز اسرائیل طنین انداز است.
وی افزود: هرچند که امروز مردم از مشکلات اقتصادی ناراحت هستند، اما با قدرت از نظام و انقلاب اسلامی ایران در برابر توطئه‌های دشمن که به دنبال ایجاد نارضایتی و براندازی نظام است ایستاده است.
وی افزود: هرچند که امروز مردم از مشکلات اقتصادی ناراحت هستند، اما با قدرت از نظام و انقلاب اسلامی ایران در برابر توطئه‌های دشمن که به دنبال ایجاد نارضایتی و براندازی نظام است ایستاده است.
سردار کاجی با اشاره به اینکه هرآنچه را که امام خمینی (ره) گفته است محقق شده است، عنوان کرد: اگر امام خمینی، می‌فرماید صدام می‌رود، زیارت کربلا آزاد می‌شود، و انقلاب خود را صادر می‌کنیم همه فرمایشان امام امروز محقق شده است.
فرمانده دفاع مقدس گفت: امروز آمریکا به قدرت و توان بالای نظامی ایران وتوان موشکی ایران آگاه است و برای همین است که جرات تعرض به ایران را ندارد و نخواهد داشت.
به گفته وی، امروز آل سعود در زد و بند‌های سیاسی خود به دنبال این است تا با ارتباط با ایران بتواند از یمن به سلامت خارج شود تا آبرویش حفظ شود.
سردار کاجی همچنین اسرائیل را ذلیل از همیشه دانست و افزود: شهید لطفی نیاسر در سوریه زمانی که هواپیمای فوق پیشرفته اسرائیل را به راحتی سرنگون کرد اسرائیل جرات نفس کشیدن نداشت وچندین ماه ارتش اسرائیل را به حالت آماده باش درآورد به دنبال فرصتی برای جبران شکست خود بودند.
لازم به ذكراست، يادواره 300 شهيد جامعه كارگري كاشان چهارشنبه شب 3 بهمن ماه با حضور آيت الله نمازي نماينده ولي فقيه در كاشان، مهندس نيرومند مدير كل اداره تعاون كار و رفاه اجتماعي استان اصفهان، مهندس پرنده مدير كل وزارتي آسيب هاي اجتماعي، مرتضايي قهرودي  فرماندار كاشان، مهندس حسن رمضاني معاون مدير كل و رييس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي كاشان و خانواده شهداي كارگر در كانون فرهنگي تربيتي الزهرا(س) كاشان برگزار شد.. منبع رسا

   این جلسه که با تلاوت قران کریم وسرود جمهوری اسلامی آغاز شد ابتدا خاطراتی از روند  پیروزی انقلاب در کاشان توسط سید فخرالدین وسید وحید شجاعی بیان شد , آنگاه بخشی از زندگی وخدمات امیر کبیر توسط مهندس امینیان از چهره های ماندگار شهر مان مطرح شد که مورد توجه حاضران قرار گرفت .

به گزارش ایرنا، پیکر مرحوم خیامی که روز جمعه در سن 87 سالگی به علت بیماری و کهولت سن پس از 35 سال به دیدار فرزندان شهیدش شتافت، ظهر امروز با حضور بستگان و جمعی از مردم شهیدپرور کاشان از بلوار فاطمیه تا آرامستان دار السلام گلابچی تشییع و خاکسپاری شد.

حجت الاسلام صادقزاده:ازکسانی که سنت حسنه دعای ندبه آیت الله علم الهدی را برپا نگاهداشتندقدردانی کرد .
دعای ندبه آیت الله علم الهدی در اولین سال رحلت این فقیه اهلبیت س با حضور علاقمندان در منزل آقای خورشیدی برگزار شد .
دراین مراسم پس از قرائت دعای پر فیض ندبه که در فضائی آکنده از معنویت برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین صادقزاده داماد ایشان در سخنانی  ضمن گرامیداشت یاد وخاطره عالم جلیل القدرگفت:آیت الله حاج سیدرضا علم الهدی از جمله یاران صدیق انقلاب اسلامی بود که با ژرف نگری وفهم عمیق مبانی شیعه همواره از نظام اسلامی وولایت فقیه دفاع میکردودراین راه شاگردان بسیاری را تربیت نمود.
وی ازساده زیستی,بی اعتنائی به دنیا, داشتن زندگی زاهدانه, اخلاص درعمل,ودوری از تشریفات وارادت قلبی به ائمه اطهار س به عنوان ویژ گیهای این عالم بزرگوار نام برد وافزود: نمازهای طولانی وحال معنوی وصوت حزین ایشان در زیارت عاشورا ودعای هفتگی ندبه فراموش نشدنی است .
   استادصادقزاده همچنین به نقش روحانیت شیعه درطول تاریخ و برخورد شان با توطئه های استکباری در مقابله با انقلاب اسلامی اشاره کرد وگفت:با حمایتهای رهبری درسوریه وفتوای آیت الله العظمی سیستانی درعراق بود , که توانست با تشکیل واحد های بسیج مردمی در عراق وسوریه  سرسپردگان اسرائیل در منطقه را زمین گیر وبقاع متبرکه را که داعش تلاش می کرد آنها را تخریب کند از آسیب حتمی نجات دهد.
وی بایادآوری این نکته که درحال حاضر کاستی ها ونارسائیهای فراوانی از سوی استکبار جهانی به ما تحمیل شده وتلاش می کنند بااین انگیزه زمینه سقوط آن را ساقط کند ابراز امیدواری کرد با وحدت وهمیاری همه علاقمندان به انقلاب اسلامی مسائل ومشکلات مردم برطرف وزمینه ظهور حضرت بقیه الله الاعظم فراهم شود .
حجت الاسلام صادقزاده درپایان ضمن قدردانی از کسانی که این محفل نورانی واین سنت حسنه دعای ندبه را برپا نگاهداشتند ویاد این عالم بزرگوار را زنده نگهمیدارندافزود: من از طرف بیت ایشان فرزندان ودامادهای ایشان وافرادی که به این بیت منتسب هستند از همه خدمتگزاران وکسانیکه با حضور گرمشان موجب شادی روح آن مرحوم می شوند تشکر کرده ودست همه را می بوسم وبرایشان آرزوی توفیق وسلامتی می کنم .

اولین سالگردرحلت عالم جلیل القدرحضرت ایت الله سید رضا علم الهدی ره با حضورقشرهای مختلف مردم در مسجد امیر المومنین ع این شهر با شکوه خاصی برگزار شد .
در این مراسم که علما وروحانیون , مسئولان , دانشگاهیان ,اصناف وبازاریان ودیگر قشرهای مختلف مردم دارالمومنین کاشان وشهرهای اطراف  پس از مدیحه سرائی مداحان اهلبیت س شریفی وشیرخدائی ,خطیب توانا حجت الاسلام شیخ علی روحانی با گرامیداشت یاد وخاطره این عالم ربانی ویژگیهای ایشان را یادآور شد وگفت:آیت الله علم الهدی از جله علمائی بودکه ظاهر وباطنش یکی بود,صریح بود وبا کسی تعارفی نداشت , تذکر وراهنمائی اش بجا بود, تمامی ویژگیهائی که یک انسان عاقبت بخیروخردمنددر وجودش بود,در امور دنیایی درپائین ترین سطح ودر امور آخرتی بالاترین سطح معنوی وافزون بر 50 سال در خدمت مردم بود .
دراطلاعیه ای که به همین منظور منتشر شد آمده است: وی از شاگردان برجسته امام خمینی ره واز یاران صدیق انقلاب اسلامی بود, ایشان عمربا برکت خود را صرف ژرف نگری وفهم عمیق مبانی شیعه وفقاهت ودفاع از ولایت کردوشاگردان بسیاری را کرد , ساده زیستی , بی اعتنائی به دنیا وزندگی زاهدانه , اخلاص در عمل ودوری ازتشریفات , ارادت قلبی به ائمه اطهار ع ونمازهای طولانی وحال معنوی ایشان زبانزد همه بود, صوت حزین وی در زیارت عاشورا هر روز صبح ودعای ندبه هفتگی شان فراموش  نشدنی است .
 آیت الله سید رضا علم الهدی از علمای برجسته و از چهره‌های علمی و مذهبی سیاسی در سال 1305 در محله گذرشیخ ولی سلطان کاشان در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود .
وی ازمحضرحضرات آیات عظام امام خمیني(ره) , بروجردي, گلپايگاني، مرعشي نجفي و اراكي استفاده کرد وبا شروع مبارزات مردم ايران عليه رژيم ستم شاهي تظاهرات سال هاي 56 و 57 در شهرستان كاشان را هدايت مي كرد و در صف نخست تظاهرات ضد رژيم ستم شاهي دراين شهرستان بود.
اين مبارز دوران انقلاب سابقه چندين سال فعاليت درسپاه را به صورت غير رسمي داشت و از نخستين نيروهاي سپاه پاسداران كاشان بود و نقش مهمي در سازماندهي نيرو هاي سپاه كاشان داشت.
آيت الله علم الهدي در ابتداي انقلاب هر اعلاميه اي كه از امام خميني(ره) مي رسيد، نخستين امضاي پاي اعلاميه امام را ايشان مي كردند و در ادامه اعلاميه هاي امام توزيع مي شد.
ساده زيستي، حسن خلق، مردم داري و روحیه انقلابي از ويژگي هاي اين عالم بزرگ بود كه تا آخرين لحظات عمر سراسر بركت خویش نيز مدافع واقعي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران بود.
   این عالم جلیل القدر پس از سالها خدمتگزاری مردم وانقلاب لاجرم درسن 91 سالگی به علت کهولت سن صبح 27 اردیبهشت 96 در بیمارستان میلاد کاشان، دعوت حق را لبیک گفت و به لقاء الله  پیوست.
مراسم تشييع اين عالم رباني با حضور نماینده ولی فقیه وامام جمعه کاشان  فرماندار  ومسئولان ودیگر قشرهای مختلف مردم در روز شنبه 30 ارديبهشت ماه 96 از مسجد اميرالمومنين(ع) کاشان واقع در خيايان آيت الله كاشاني محل اقامه نماز جماعت ایشان به طرف مزار  ملامحسن فيض كاشاني تشییع  ودرجوار بقعه متبرکه ملامحسن فيض كاشاني ودیگر علما وبزرگان این بقعه به خاك سپرده شد  .

به مناسبت میلاد باسعادت حضرت علی اکبر ع وروزجوان مراسم جشن وسرور دراکثرمساجد وتکایای کاشان برگزار شد وقشرهای مختلف مردم با حضور دراین آئین برالگو گیری جوانان از این اسوه عصمت وطهارت س تاکید کردند .
به همین مناسبت جمعی ازجوانان مومن وانقلابی کاشان با اجتماع در حسینیه مجتبویون خیابان آیت الله سعیدی این شهر وانجام مراسم مولودی خوانی وسخنرانی یاد وخاطره این اسوه تقوی  وفضیلت را گرامی داشتند  .
در این مراسم حجت الاسلام مهدی طائب درسخنانی با گرامیداشت ولادت باسعادت حضرت علی اکبر ع رفتار آن حضرت را با پدر خود در روز عاشورا راالگویی ازتبعیت ازامام زمان خود دانست وگفت: شخصیت علی اکبر ع که هم درخلق وخوی ورفتار همواره شباهت نظیر پیامبربودوهم ازطرف مادروابسته به اشرافیت بود,یزید تمایل داشت او را جذب کند واز آن بهره گیرد .
وی یکی از علائم ظهور را زمینه سازی جامعه برای ظهور منجی دانست وبااشاره به اینکه برای ظهور تنها دعا کافی نیست بلکه عملیاتی وبرعلیه ظلم است تصریح کرد: بزرگترین ظلم در شرائط فعلی جهل است وبشریت امروزدرجهل می سوزد مسائلی چون ازبین رفتن محیط زیست وامثالهم از جمله مواردی است که ناشی از جهل وبی سوادیست واگر این مهم تقویت شود زمینه ظهور حضرت فراهم می شود .
مهدی طائب از معماریهای سنتی همچون منارجنبان , وحمام شیخ بهائی به عنوان بناهائی نام برد که دردورهای قبل توسط دانشمندان مسلمان ایرانی احداث شده است ابراز امیدواری کرد که ملت ومسئولان کشوربا تاسی به سیره اهلبیت س وتبعیت ازولی امرمسلمین حضرت آیت الله خامنه ای بتوانیم بر مسائل مشکلات کشور فائق وزمینه ظهورحضرت مهدی عج فراهم شود.
دراین مراسم مداحان اهلبیت س کربلائی هادی ترسلی وکربلائی جابرعابدی در فضائی آکنده از معنویت با ذکر مولودی خوانی روز جوان ومیلاد جوان برگزیده دشت کربلا را گرامی داشتند .

به مناسبت درگذشت حاجیه خانم استاد متعلقه حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مرتضی صادقی از سوی هئیت ابوالفضل , کاشان در مسجد وحسینیه این هئیت باشکوه فراوان برگزار شد .
در این مراسم که قشرهای مختلف مردم حضور داشتندپس از مدیحه سرائی مداحان اهلبیت س حجت الاسلام شیخ مهدی دانشمند در سخنانی ضمن ارج نهادن از مقام والای این بانوی متدینه ای این مصیبت را به همکار خطیب خود شیخ مرتضی صادقی تسلیت گفت .

چهلمین روز درگذشت حاجیه خانم استادوی با تبریک مبعث رسول خاتم ص موفقیت رسول خدارا از دیدگاه جبرییل امین اخلاق خوش , شجاعت حیدر کرار وجانفشانی وجانثاری خدیجه کبری نام برد وافزود :موفقیت هرمردی برمی گردد به صبوری همسر او , اگر همسرمن ویاهمسرآقای صادقی چند قدم جلوتر ازما نباشد به هیچ وجه نمی توانیم با آسایش وآرامش به وظیفه خطیر تبلیغ از این شهر به آن شهرویا به کشور دیگر سفرکنیم .

برگزاری یادواره شهیدان بارفروش در کاشان با حضور گسترده مردم درحسینیه شهدای پاسدار   ناحیه مقاومت بسیج این شهر با شکوه خاصی برگزار شد .
در این آیین حجت الاسلام دکتررفیعی گفت: دشمنان باید بدانند تفکر مردم ما با فرهنگ شهادت عجین شده است .
وی افزود: این ازافتخارات خانواده شهیدان است که از دیدگاه قرآن واحادیث خداوند خودرا جانشین شهیدان دانسته است .
استاد حوزه ودانشگاه ضمن بیان فرازی اززندگی پر بار امام موسی کاظم ع تصریح کرد : اطاعت از ولایت فقیه سفارش مشترک بیشتر شهدا است و اگر وصیت نامه شهدا را مطالعه کنیم می بینیم که وجه اشتراک بسیاری از آنها توصیه به پیروی از ولایت فقیه است .
این مراسم که با مرثیه سرائی مداح اهلبیت شریفی در سوک هفتمین امام معصوم س امام موسی کاظم ع وپخش چند کلیپ از شهدای بارفروش  توام بود , سردار مرتضی قربانی  روایتگر دوران دفاع مقدس در سخنانی با ذکر خاطراتی از شهدا ی سالهای دفاع مقدس از کاشان به عنوان یکی از شهرهای نیرو ساز وانقلابی یاد کرد وگفت: این شهر قبل از انقلاب تشکلهای مبارز برعلیه رژیم ستمشاهی همچون منصوریون تربیت کرد و در سالهای بعد از انقلاب نیزجوانان کاشانی به عنوان رزمندگان  وفرماندهان توانمند جبهه های نبرد حق علیه باطل نقش موثری داشته اند ودراین راستا تعداد بیشماری از انان به درجه رفیع شهادت نائل شدند .
وی حضورگسترده مردم در این مراسم را دعوت شده ازسوی شهدا دانست وبا اشاره به اینکه نگهدارنده این نظام خداست افزود : این وظیفه همه دوستداران انقلاب است که همگی با تبعیت از رهبری  از دولت , سپاه  ونهادهای نظام اسلامی  حمایت کنیم .
بسیجی شهید حاج محسن بارفروش و جواد بار فروش درشلمچه به شهادت رسیدند,شهید علی اصغر بارفروش نیز در سال 1367 در فاو به شهادت رسید.وپاسدار شهید حاج محمد رضا بارفروش هم سال 1361 در منطقه کوشک مجروح و جانباز 70 درصد شد و در سال 1376 در هنگام ماموریت در سپاه پاسداران بر اثر تصادف به شهادت رسید.

گزارشات تصویری