تیتر اخبار

چه کسی آنلاین است؟

ما 432 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم
اخبارعلمی, تولیدی,صنعتی

اخبارعلمی, تولیدی,صنعتی (8)

مدیر واحد نوآوری و توسعه شرکت هامون نایزه با اشاره به هزینه 500 میلیارد ریالی راه اندازی این خط تولید گفت: واحد ریخته گری جدید نسبت به روش های پیشین با قیمت کمتر و دقت مناسب تر تولید می کند و مشکلات روش های معمول کاهش می یابد.
      

رضا اردکانیان وزیر نیرو ضمن عرض تبریک به مناسبت ۴۰ سالگی پیروز انقلاب اسلامی گفت: در چهل سال قبل جمعیت کشور بالغ بر ۳۶ میلیون بود و تمامی نیروگاه ها که اندکی بیش از هفت هزار مگاوات ظرفیت داشتند توسط خارجی ها ساخته شده بود.


نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی 40 درصد صنعت فرش ماشینی در کاشان گفت: تامین مواد اولیه برای صنایع نساجی و فرش ماشینی در منطقه کاشان خارج از سیکل بورس در حال انجام است.

گزارش ایرنا از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان حاکی است، فاطمه سلیمانیان روز شنبه در این زمینه گفت: این کاشی تاریخی بخشی از کاشی کاری های بنای اصل ورودی بقعه تاریخی امامزاده حسن بن موسی (ع)- میرنشانه است که در جریان دزدی، دچار آسیب شده بود.

در این مجال نگاهی داریم به نکات جالب درباره این سریال تاریخی:

این همایش که با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری واداره صنعت ومعدن وتجارت کاشان برگزار شد پس از برگزاری میزگردی از کارآفرینان نمونه کاشانی  وتقدیر از این عزیزان , مهندس محسن مقصودی مجری وکارشناس برنامه ثریا با انتقاد ازمذاکرات هسته ای , محمد حسین مهدویان شاعر وطنز پرداز کشورمان چندین قطعه از سروده های خود را قرائت کرد , آنگاه دکتر حجت الله عبدالملکی اقتصاد دادن ونظریه پرداز اقتصاد مقاومتی در خصوص اهدافی که باید برای رسیدن به این اقتصاد پیگر شدمطالبی بیان داشت .
در این همایش که حدود سه ساعت به طول کشید وبیش از یکصد نفر ازعلاقمندان وشاخصهای اصولگرائی شهرمان حضور داشتند دکتر عبدالملکی با اشاره به اینکه اختلاف جمهوری اسلامی با آمریکا دودیدگاه تمدنی است وهیچگاه با هم کنار نخواهد آمد گفت:مذاکره راه حلی برای برون رفت ازمشکلات اقتصادی نخواهد بود . وی افزود: 20  درصد تحریمها خارجی است و80 در صد آن مربوط به خود تحریمی خودمان است که از داخل آن فساد , سیاسی کاری وبی کفایتی مسئولان رقم می زند .
وی از تحریم تولید کننده علیه مردم , تحریم مردم علیه تولید کننده, تحریم بانک علیه تولید کننده, تحریم دولت علیه تولید کننده , تحریم مدیران علیه مردم, تحیریم والدین علیه فرزندان, تحریم جریانهای سیاسی علیه مردم, وتحریم مترفین علیه مردم به عنوان موانعی  که می تواند به اقتصاد مقاومتی ضربه بزند نام برد  .

در آئین اختتامیه طرح عیدانه کتاب که با حضور صاحبظران در باغ تاریخی فین کاشان برگزار شد مدیرعامل خانه کتاب با اشاره به نامگذاری امسال به سال حمایت از کالای ایرانی گفت: کتاب یکی از صنایع فرهنگی است که باید در راستای این شعار از آن حمایت کرد، به همین منظور خانه کتاب در نظر دارد در سال جاری از کتاب‌های تالیفی بیش از کتاب‌های ترجمه حمایت کند .
  نیکنام حسینی پور باتبریک روز جهانی کتاب ( 23 آوریل) از کاشان به عنوان شهری یاد کرد که دارای ظرفیت‌های فرهنگی فراوان و شعرا و نویسندگانی چون سهراب سپهری و ملا احمد نراقی است .
وی با بیان اینکه 25 ناشر در شهر کاشان فعالیت دارند، افزود: ناشران این شهر در سالهای پس از انقلاب اسلامی، بیش از 1600 عنوان کتاب منتشر کردند که از این تعداد 1500 کتاب تالیفی است.
به گفته مدیرعامل خانه کتاب از 106 هزار اهل قلم عضو پایگاه خانه کتاب، 70 نفر کاشانی هستند .
حسین پور رمز موفقیت کاشان را در پایتخت شدن کتاب ایران، مشارکت نهادهای دولتی، موسسه های فرهنگی،نهادهای مردمی دانست و با اشاره به اینکه بعضی از کتابفروشی‌ها اقدام به فعالیت های فرهنگی از جمله رونمایی، نقد و جشن امضای کتاب می کنند آمادگی خانه کتاب را برای حمایت از این فعالیت‌ها اعلام کرد .
ر ئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان هم با بیان اینکه پایتخت کتاب جهان شدن برای این شهر دور از دسترس نیست گفت: با برنامه ریزی های صحیح می توان به این مهم دست یافت.
«مصطفی جوادی» کاشان برای پایتختی کتاب ایران تلاش‌های زیادی کرد و هر سال وقتی به نتیجه نمی‌رسید نا امید نشده بلکه عزم خود را جزم کرده و تلاشی دوباره می کنیم .
وی افزود: شهرداری، آموزش و پرورش، فرمانداری و خانه‌های تاریخی شهر همه فعالیت خوبی در مطرح شدن کاشان برای پایتختی کتاب داشتند .
جوادی در ادامه گفت: از جمله طرح‌های اجرا شده در کاشان برای مطرح شدن در پایتختی کتاب ایران، برپایی 26 نشست کتابخوانی در زندان ها، طرح کهن خوانی و طرح جایزه ادبی سیلک است .
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان ادامه داد: در کاشان برخلاف دیگر شهرها که هر روز شاهد تعطیلی کتاب‌فروشی‌ها هستیم، کتابفروشی‌ها این شهر اقدام به تاسیس شعبه های جدید کرده اند، کاشان می تواند با ارائه طرح‌هایی خود را نامزد پایتخت کتاب جهان کند.
«سعید ابریشمی راد» شهردار کاشان هم در این آیین گفت: در صورتی که جوامع بخواهند ماندگار شوند باید سعی کنند خود را مجهز به ابزار و سلاح فرهنگی کنند .
وی با اشاره به این که کاشان مهد تمدن جهان و ایران است و این شهر مانند کتابی است که هر برگ آن با تصویری از بزرگان؛ ادب و مفاخر این سرزمین مزین شده و به امضای اندیشمندان از شاعران شعر کهن تا مبدعان شعر نو رسیده است، گفت: تمامی این ادبا و صاحبان خرد در هر برگی از این کتاب اثری از خود آفریدند و در تاریخ این مرز و بوم ماندگار شدند .
ابریشمی راد با بیان اینکه کتابخانه چند هزار ساله سیلک توانست لقب پایتخت کتاب ایران را از آن خود کند، گفت این کتابخانه شایستگی خود را در عرصه ترویج کتاب و کتابخوانی به منصه ظهور گذاشت .
به گفته شهردار کاشان، در هر جامعه‌ای که کتابخوانی در آن به گوش برسد هرگز صدای اخلاق گریزی و رفتارهای غیر ادبی از آن شنیده نمی شود .
وی با اشاره به این که در جوامعی که نور دانش آگاهی و فرهیختگی از دریچه کتاب و کتابخوانی به آن تابیده شود هرگز گرفتار ظلم و تعصب نخواهند شد، افزود: آنچه بیش از هر چیز جوامع ما را از توسعه دور نگهداشته تعصبات کورکورانه و افراطی‌گری است.
این مراسم که با اجرای چند برنامه هنری فرهنگی توام بود فرماندار ویژه کاشان وعبدالمهدی مستکین مدیر فرهنگی یونسکو و دکتر مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز مطالبی  بیان داشتند و درپایان از تمبر مخصوص  پایتخت کتاب کاشان نیز رونمائی شد  وتنی چند از فعالان عرصه کتاب هدایائی تقدیم شد .

به گزارش ایرنا محمدرضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در بازدید از آگاهی استان کرمان و دیدار با فرمانده انتظامی استان کرمان به مناسبت هفته ناجا افزود: همه تلاش این است که شرایط را به سمت بهبود وضعیت نیروهای امنیتی سوق دهیم و این در حالی است که در بودجه با مشکلات بسیار زیادی روبه رو هستیم و قیمت نفت کاهش بسیار زیادی داشته است.
وی با اشاره به اینکه آمار فروش روزانه نفت به مرز 2 میلیون بشکه رسیده است گفت: کشورهایی مانند عربستان با هدف ضربه زدن به اقتصاد کشور ما به اذعان برخی مسئولان خود دست به انتحار اقتصادی زدند و با وجود ضرر کردن، قیمت نفت را کاهش دادند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به اذعان برخی روزنامه های خارجی، ایران و روسیه برنده جنگ قیمتی نفت شده اند و در این راستا امیدواریم به جایگاه خوبی در بودجه دست یابیم و از این رهگذر نیروی انتظامی نیز بودجه خوبی را شامل شود.
وی افزود: برای تامین مسکن جوانان فاقد مسکن رایزنی هایی در کشور و استان کرمان انجام شده و مسئولان مربوطه پای کار آمده اند.
پورابراهیمی گفت: در این راستا نیروهای جوان و فاقد مسکن ناجا هم در قالب تعاونی های مسکن ساماندهی و دارای مسکن می شوند.
وی تاکید کرد: تلاش می شود این طرح تا سه ماه آینده به خوبی اجرایی شده و شاهد نتایج مثبت آن باشیم.
وی گفت: برای تامین املاک مورد نیاز نیروی انتظامی ظرفیت های قانونی بسیار خوبی مبتنی بر تغییر کاربری املاک موجود وجود دارد که می توان از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کرد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نیروی انتظامی سینه سپر کرده تا امنیت کشور و استان را تامین کند و جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی از امنیت بسیار خوبی برخوردار است.
وی گفت: مجموعه ناجا حجم عظیمی از کار و تلاش را انجام داده و اولویت دادن به پیشگیری از آسیب های اجتماعی در نیروی انتظامی جای تبریک دارد.
پورابراهیمی گفت: در مجلس در سطح کلان کشور پیگیری شده تا به نیروی انتظامی به صورت واقعی کمک شود و در بهبود شرایط این حوزه اقدامات لازم صورت گیرد.
وی افزود: امسال در حوزه نیروهای مسلح یک کار کلی برای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز انجام شده است.
وی گفت: اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هفته آینده در دستور کار است که در این مسیر می توان پیشنهادات مورد نظر را مطرح کرد.
این نشست در آخرین روز از هفته نیروی انتظامی با حضور شماری از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی در محل آگاهی کرمان برگزار شد.
نهم تا پانزدهم مهر ماه هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.

یادداشت ها

گزارشات تصویری

معاون اول رئیس جمهوری امروز به همراه وزیر نیرو در
11515
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ در
1142
به گزارش ایرنا، در سفر جهانگیری به کاشان واحد
11301
عباس رضایی در آیین بهره برداری از چند طرح عمرانی
1127
معاون اول رئیس جمهور گفت: مسیر توسعه کشور با سرعت
1104
   اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور
1097
مدیر واحد نوآوری و توسعه شرکت هامون نایزه با